Hormony decydują o naszej sylwetce. Ale nie muszą być naszym wrogiem. Wystarczy dopasować dietę do kształtu ciała. Każdy z nas ma inną figurę. Wynika to po części z faktu, że mamy różny metabolizm i nasze organizmy odmiennie wykorzystują zjedzone kalorie. O tym, czy zostaną odłożone na zapas, czy od razu zamienione na energię, decydują głównie hormony. One też odpowiadają za to, gdzie gromadzi się tłuszcz, a to wpływ a to wpływa na kształt naszej sylwetki.

Twój typ otyłości

WHR (Waist to Hip Ratio) - czyli stosunek obwodu talii do obwodu bioder jest stosowany do określenia rodzaju otyłości i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

cm
cm
TYP OTYŁOŚCI
Typ otyłości - JABŁKO

Charakterystyka

Szczupłe nogi, duży biust /u kobiet/ i tłuszcz zgromadzony na brzuchu, ramionach i plecach to oznaka tego typu sylwetki.

Za otyłość brzuszną może odpowiadać złe funkcjonowanie hormonów nadnerczy, np. nadmiar kortyzolu.

Sporo nadprogramowych kilogramów u ,,jabłek” wynika z nagromadzonych w tkankach płynów.

Otyłość brzuszna podnosi ryzyko chorób krążenia i może skutkować problemami z ciśnieniem.

Menu

Na cenzurowanym są tłuste sery i czerwone mięso, przetworzone wędliny i masło. Lepiej też odstawić sól, która zatrzymuje wodę w tkankach. Podwyższającą ciśnienie kawę warto zamienić na zieloną herbatę. Ponieważ trawienie mięsa obciąża nerki, chudy drób oraz ryby dobrze jest jeść kilka razy w tygodniu.

Aby jednak dostarczyć sobie pełnowartościowego białka, warto jeść chude sery, jogurty i rośliny strączkowe. Jako przekąski warto wybierać wodniste owoce, np. melony, arbuz czy porzeczki. Zawierają dużo wody, więc zmniejszają obrzęki. Można je zastępować ziołowymi herbatkami z pokrzywy i mniszka lekarskiego.

Ćwiczenia

Dobry jest jogging, bo pozwala szybko spalić tłuszcz i wzmacnia serce.

Można zacząć od szybkiego marszu i stopniowo każdego dnia dodawać coraz dłuższe przebieżki. Podobnie działa aerobik.

Typ otyłości - GRUSZKA

Charakterystyka

Osoby o tym typie sylwetki mają węższe ramiona niż biodra. Właśnie poniżej talii skupiają się u nich nadprogramowe kilogramy. Za tę typowo kobiecą budowę ciała odpowiadają hormony produkowane przez jajniki, głównie estrogen. Jego nadmiar powoduje tworzenie się w okolicach pośladków i na udach zapasów tłuszczu, który organizm gromadzi na wypadek ciąży. Naukowcy dowiedli, że ten typ tkanki tłuszczowej nie zagraża sercu. Jednak jego duża ilość w tych miejscach sprzyja produkcji coraz większej ilości estrogenów. Mechanizm tycia sam się więc napędza. Organizm ,,gruszki” najgorzej radzi sobie z przetworzeniem na energię ostrych potraw pełnych olejów, masła i margaryny, np. zawiesistych sosów albo kremowych deserów. Żle toleruje tez mleko i jego przetwory, szczególnie tłuste żółte i topione sery. Takie osoby po posiłku czują się bardzo zmęczone i osłabione.

Menu

Doprawiane śmietaną i masłem dania , podroby i wieprzowinę ,,gruszki” powinny zamienić na łatwo przyswajalne białka zwierzęce pochodzące z morskich ryb i drobiu. Warto też, by ograniczyły ostre przyprawy w połączeniu z tłuszczem, np. chipsy, oraz dania kuchni meksykańskiej.

Sycącym zestawem obiadowym może być dla nich ryba lub indyk z dodatkiem węglowodanów złożonych np. z kaszy lub ciemnego ryżu oraz dużej ilości warzyw.

Lepiej, by wybierały ciemne pieczywo zamiast białego. Bogate w wapń sery można zastąpić innymi produktami zawierającymi ten pierwiastek, tak ważny dla kobiecych kości i serca. Sporo wapnia znajdziemy w fasoli, soi, pietruszce, kapuście czy brokułach. Między posiłkami warto pić, aby pomóc wątrobie oczyszczać organizm z toksyn i złogów.

Ćwiczenia

Modelowanie sylwetki powinno polegać u ,,gruszek” na spaleniu tłuszczu z ud i pośladków oraz wzmocnieniu ramion.

Dlatego najlepsze będzie połączenie joggingu, jazda na rowerze albo szybkiego marszu z treningiem na siłowni.

Można też ćwiczyć jogę lub pilates, które pomagają rzeźbić ramiona.

Więcej

Przepisy na koktajle

Bez względu na to, czy stawiasz dopiero pierwsze kroki z Koktajlem Formuła 1, czy też jesteś już wielbicielem koktajli Herbalife, nasze karty z kuszącymi przepisami z pewnością Cię zainspirują ...

Więcej

Kosmetyki Herbalife

Produkty Odżywiania Zewnętrznego
są podzielone na linie kosmetyczne:
Skin Activator to produkty
odmładzające i opóźniające działanie
czasu; Nourifusion to podstawowa
pielęgnacja skóry; Radiant C to
produkty rozjaśniające cerę
wzbogacone o witaminę C;
Seria Aloesowa to odżywianie
włosów i ciała.

W Herbalife wiemy, że aby w pełni
cieszyć się zdrowym i aktywnym
życiem oznacza nie tylko to, jak
czujemy się wewnątrz, ale również
jak wyglądamy z zewnątrz. Linia
Herbalife wspiera cerę, włosy i ciało.

Więcej

Energia i Ftness

W Herbalife rozumiemy, że każdy ma różne wymagania energetyczne, niektórzy chcą poprawić kondycję umysłową, aby przetrwać dzień bez wahań energii a inni potrzebują dodatkowej energii,
aby pomóc im
w ćwieczeniach
i sporcie.

Te produkty są
łatwe do każdego
planu dnia, aby
zachować świeżość
i energię.

Indeks Masy Ciała

BMI pomaga nam sprawdzić stopień otyłości lub niedowagi. Dzięki prostemu wzorowi dowiemy się, czy możemy być ze swojej wagi zadowoleni, czy lepiej trochę zrzucić, albo przytyć

Więcej

Twoja Idealna Waga

to waga jaką powinieneś mieć, aby czuć się z nią zgrabnie, zdrowo i szczęśliwie. Twoja idealna waga to cel, który możesz osiągnąć i utrzymać przez długi czas.

Więcej

Spalanie Kalorii

Dzięki kalkulatorowi w łatwy sposób obliczysz ile kalorii zostaje spalonych przez organizm w zależności od rodzaju wybranej dyscypliny sportowej bądź codziennej aktywności.

Więcej

Jeżeli chcesz uniknąć problemów natury prawnej związanych z ewentualnymi roszczeniami finansowymi współpracującej z nami kancelarii prawnej z tytułu nielegalnego wykorzystywania materiałów (własność intelektualna) z naszego serwisu to lojalnie ostrzegamy, że kopiowanie elementów Strony, tekstów, zdjęć, czy też innych elementów graficznych, jak również znaków towarowych zamieszczonych na tej stronie, w celu wykorzystania w całości, części lub w formie zmodyfikowanej w innych serwisach www, w publikacjach elektronicznych lub innych, bez uprzedniej pisemnej zgody Wellness Styl jest zabronione.

Za zamówione produkty Herbalife możesz zapłacic przy pomocy płatności elektronicznych
{nocache:a3f91712a5838c12ff95142206300344#1}
Sklep internetowy Shoper.pl